בקרה תעשייתית

בקרה תעשייתית

מערכת בקרה תעשייתית (ICS) היא מונח כללי המשמש לתיאור שילוב חומרה ותוכנה עם קישוריות רשת על מנת לתמוך בתשתית קריטית בתהליך ייצור. טכנולוגיות בקרה תעשייתית כוללות, אך אינן מוגבלות לבקרת פיקוח ורכישת נתונים (SCADA) ומערכות בקרה מבוזרות (DCS), מערכות אוטומציה ובקרה תעשייתיות (IACS), בקרי לוגיקה ניתנים לתכנות (PLC), בקרי אוטומציה ניתנים לתכנות (PAC), יחידות מסוף רחוקות (RTU), שרתי בקרה, מכשירים אלקטרוניים חכמים (IED) וחיישנים.

קצת רקע על בקרה תעשייתית

מבחינה היסטורית, רוב המכונות ורכיבי ההנדסה ששימשו לייצור ותפעול של תחנות כוח, מפעלי מים ושפכים, תעשיות תחבורה ותשתיות קריטיות אחרות לא היו חכמים במיוחד. זה השתנה עם השנים ורכיבי הבקרה התעשייתית של ימינו מחוברים לרוב ישירות או בעקיפין לאינטרנט.

ההתקדמות בטכנולוגיית חיישנים חכמים ורשתות אלחוטיות הפכה את מיזוג הטכנולוגיה התפעולית (OT) עם טכנולוגיית המידע (IT) למבוקשת וחסכונית. מערכות אלה, המקושרות לאינטרנט של הדברים (IoT) מביאות יתרונות רבים ביניהם מהירות מוגברת, היענות טובה יותר ואמינות משופרת

החשיבות של טכנולוגיות תפעול במערכות בקרה תעשייתית

טכנולוגיית תפעול (OT) היא מונח המשמש בפעילות תעשייתית כדי לתאר מערכות בקרה, רשתות ורכיבי אוטומציה תעשייתיים אחרים השולטים בתהליכים ובנכסים פיזיים. מערכות בקרה תעשייתית הן לב התשתית הקריטית של המדינה, הכוללת חשמל, נפט וגז, מים ופסולת, ייצור, תחבורה, חקלאות ומפעלים כימיים.

מערכות בקרה תעשייתיות, המהוות חלק מסביבת ה- OT במפעלים תעשייתיים, מקיפות מספר סוגים של מערכות בקרה, כולל מערכות בקרה פיקוח ורכישת נתונים (SCADA), מערכות בקרה מבוזרות (DCS) ותצורות אחרות של מערכות בקרה קטנות יותר. כגון בקרי לוגיקה ניתנים לתכנות (PLC), יחידות מסוף מרוחקות (RTU), מכשירים אלקטרוניים חכמים (IED) והתקני שטח אחרים.

יתרונות מערכת בקרה תעשייתית

מערכות בקרה תעשייתית תוכננו במקור להגברת הביצועים, האמינות והבטיחות על ידי הפחתת הרכיב האנושי בתהליכי תעשייה. יש שקוראים למעבר לאוטומציה המאפיינת את תקופתנו "המהפכה התעשייתית הרביעית" – מונח המשמש לריכוז מערכות סייבר-פיזיקליות – האינטרנט של הדברים (IoT) ואינטרנט השירותים.

מספר רב של מערכות בקרה תעשייתית מנותבים כבר היום ליישומים מתוחכמים. הצטרפו אל המהפכה ושדרגו גם את העסק שלכם עם מערכת בקרה תעשייתית מותאמת לעסק שלכם.

לפרטים נוספים והזמנות
לשיחת ייעוץ והצעות מחיר, השאר פרטים
דילוג לתוכן