08-8523548
077-7756001
sales@bz-com.com
הזית 11, מושב גן הדרום

רשת – הדור הבא

אחת היצרניות הגדולות בעולם, פריסקייל סמיקונדקטור, פיתחה שבב חדש בשם MC1322x. שבב זה מבוסס על טכנולוגיית האלחוט ZigBee כדי לשמור על צריכה נמוכה של חשמל ורמת ביצועים גבוהה. השבב החדש מתאים למוצרי קצה אלחוטיים כמו אזניות אלחוטיות, חיישני אזעקה, גלאי עשן, תגי בקרה אלחוטיים, שלט רחוק, דיבורית, ולמכשירי רפואה שונים. מומחים ומהנדסי אלקטרוניקה טוענים שפרוטוקול האינטרנט החדש של ZigBee ישפיע רבות עולם השבבים. בשנים הקרובות נראה מכשירים ידידותיים הרבה יותר.

יתרונות הטכנולוגיה החדשה
השבבים המשדרים בטכנולוגיית ZigBee בעלי יתרונות גדולים על פני רשתות האלחוט הישנות. צריכת המתח הנמוכה מאפשרת למוצרים לפעול ללא הפסקה מספר שנים מבלי להחליף סוללה. בטווחים של עד מאה מטר זיגבי מהווה פתרון אידאלי לתקשורת. רשת תקשורת זאתי יכולה לכולל מהפכה של ממש בתחום האוטומציה, לציוד קצה למחשוב, האלקטרוניקה הצרכנית, הבקרה, ניטור הבית, צעצועים ומשחקים, וכו'. בקיצור, בכול מקום בו אין צורך בקצב השידור של הBLUETOTH.

הדור החדש של ZigBee
בעוד הרשת זיגבי מאפשרת תקשורת בקצב של 250 קילו ביו לשניה, באמצעות השבב החדש ניתן להפיק רוחב פס של שני מגה ביט. יתרון משמעותי נוסף הוא היכולת לחבר ל ZigBee נקודות קצה רבות, בין 256 ועד 64,000. לצורך העניין חישבו על התרחיש הבא, נקודת שליטה אחת המבקרת 64 אלף חיישנים שונים בצורה אלחוטית! ראו לנגד עיניכם את השימושים בתחומי המדע והטכנולוגיה. היצרנים המפתחים את רשת ה ZigBee מקווים לבצע שימוש בפרוטוקול במדינות ובמערכות שונות כבר בתקופה הקרובה. שבב שמגביר את השימושיות של הרשת, מגביר את הביקוש להשקעה נוספת. ישנם מערכות שמסתפקות רק ביתרון של אורח חיי הסוללה של היחידה.

למה דווקא קצב העברה נמוך הוא יתרון?
הרשתות המתקדמות מאפשרות שליחה של אותות בקצב גבוה, ומבקשים צריכה חשמלית גבוהה. היתרון של זגבי הוא שהיא מוגבלת לקצב נמוך של סיביות ובכך יחידות הקצה חסכניות ודורשות תחזוקה נמוכה מאוד. המוצרים שיושפעו במהירות הגבוהה יותר מהטכנולוגיה החדשה הם בקרים תעשייתיים ואוטומציה ביתית. הארכיטקטורה של הטכנולוגיה עצמה הוא לא תומכת בטופולוגית MESH אך ZigBee דווקא כן. מהנדסים רבים רואים בכך יתרון גדול.

מה קורה כשהרשת הולכת לישון?
ניתן להגדיר שעות בהן המערכות אינן פועלות כמו למשל שעות הלילה במפעל או אגף סגור. רוב הזמן, רק חלק מהמרכיבים של רשת ZigBee נמצאים בשימוש ומקבלים או משדרים. ביתר הזמן נקודות הקצה הולכות לישון וחיי הסוללה מתארכים בזכות כך באופן משמעותי, אפילו עד מספר שנים ללא החלפה. כרגע, מוצרים מבוססי ZigBee משתמשים בבקר יקר מאוד, אך ככול שהטכנולוגיה תחדור לשוק, כך העלות של הבקר תרד.

מה שנותר הוא רק לחכות ולראות מהם השימושים הבאים של פרוטוקול הרשת. בקרוב נתחיל לראות את הפירות הראשוניים בעולם מסכי הטלוויזיה אך בהמשך השימוש צריך להיות רחב מאוד. אין גבול לדמיון באפשרויות שZigBee תאפשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הודעות קשורות

ראוטר
ההיסטוריה של הנתב הנייד (הראוטר)

הנתב הנייד או הראוטר כפי שהרוב מכירים אותו, משחק תפקיד חשוב בשמירה על קשר

שילוט דיגיטלי לעסק
5 סיבות העסק שלך צריך שילוט דיגיטלי

שילוט דיגיטלי תופס תשומת לב:

על פי מחקרים כ- 63% מהאנשים טענו כי שילוט דיגיטלי