08-8523548
077-7756001
sales@bz-com.com
הזית 11, מושב גן הדרום

סקירת הרשתות האלחוטיות

בשנים האחרונות אנו רואים מהפכה של ממש בתחום האלחוט. עולם הסלולר והטאבלטים מחפש דרך נוחה להעביר מידע באופן אלחוטי. המאמר הבא יסקור את הרשתות השונות וינסה לתאר את העולם בעוד מספר שנים. טכנולוגיות ה BLUETOOTH מפנה את מקומה ל- ZigBee. כולנו רואים בקולנוע את עולם העתיד כעולם ללא כבלים. טכנולוגיות חדשות חזקות מאפשרות העברה בפס רחב, במהירות, ותוך חיסכון במשאבים. חיבור קווי לאט לאט נעלם

בקולנוע, כמו במציאות

בעוד רק לפני עשר שנים בקושי היה סלולרי באינטרנט, והרבה לפני עידן האייפון, היום המציאות מגלה תמונה שונה. בקולנוע, כמו במציאות, היום כל אדם שולף מחשב נייד, מכשיר סלולר או כל מכשיר תקשורת שהוא ועושה מגוון דברים ללא שום חיבור קווי, מכול מקום בעולם. את החיבור הקווי לתשתית בארון התקשורת יחליפו קישורי רשת לווייניים, קישוריות מנתבים ארוכי טווח וציוד קצה חדשני חינמי. טכנולוגיית ה- WiFi נמצאת היום בכול בית קפה ונחשבת לנפוצה ולזמינה ביותר. בקרוב פרוטוקול הרשת של ZigBee יתחיל לקחת את הבכורה.

רשתות חדשות מעבר לפינה
הרשת שכנראה תעשה את החדירה הראשונה לשוק מבין כל הפרוטוקולים היא Ultra WideBand, או בקיצור UWB. הטכנולוגיה נמצאת בשימוש במתקנים צבאיים כבר משנת 62' אבל הסיבה שהיא לא הגיעה עדין לשימוש פרטי הוא הכישלון של להתממשק יחד עם פרוטוקולים אחרים קיימים. רק לאחרונה נולדו פיתוחים שמוצאים את הפתרון לכך.

רגע, מזה זה בכלל UWB?!
טכנולוגיה זאת מספקת קישורים אלחוטיים לטווח קצר ואמצעות מהירויות גבוהות מאוד בטווח של עד עשרה מטרים. לצורך העניין, ה UVB מהיר פי עשר מבלוטות' בעתיד הקרוב נראה את ה UWB מחליף את כל שימושי הבלותות' במכשירים סלולריים, מחשבי כף יד והתקנים נוספים. השימושים המרכזיים של טכנולוגיה זו יהיו דומים ל ZigBee בכך שניתן לשלוח ולשדר מידע עם יחידות קצה רבות. בנוסף, אפשר להעביר קבצי וידאו ואודיו באיכות גבוהה כמו למשל בין הטלוויזיה ונגן המדיה. כיום, ניתן לחבר בין מערכת השמע של רכבים חדשים ובין נגני 4MP ו 3MP. הטווח מוגבל כיוון שעדיין קיים חשש שהרשת תפריע לרשתות התקשורת הקימות. על התקן הסופי מתמודדות אינטל ומוטורולה.

למה אמריקה דווקא תוקפת?
בארצות הברית עדיין לא מתלהבים מה UWB ופוחדים שהוא יחליף רשתות רבות עוד לפני שאלה יספיקו להתפתח. חברות הסלולר עדיין מתנגדות לטכנולוגיה זו כיוון שבמידה והיא תאפשר טווח שידור וקליטה ארוכים יותר, כך היא תאיים על צריכת השימוש בשירותי הסלולר. אחרי הכול, בחינה של ההיסטוריה מוכיחה כי פתרון יעיל וזול בסופו של דבר משתלט על השוק.

?Mesh מה זה בכלל?
חוקרים באוניברסיטת MIT המציאו את הרשת הנקראת Mesh שמאפשרת להתגבר על מקרים בהם השידור משובש או אפילו משותק. המערכת החדשה 'מחוסנת' מפני נקודת כשל בודדת ומאפשרת העברת מסרים לנקודות הקצה. יהיה מעניין לראות מערכת תקשורת כזו המשולבת יחד עם ZigBee.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הודעות קשורות

ראוטר
ההיסטוריה של הנתב הנייד (הראוטר)

הנתב הנייד או הראוטר כפי שהרוב מכירים אותו, משחק תפקיד חשוב בשמירה על קשר

שילוט דיגיטלי לעסק
5 סיבות העסק שלך צריך שילוט דיגיטלי

שילוט דיגיטלי תופס תשומת לב:

על פי מחקרים כ- 63% מהאנשים טענו כי שילוט דיגיטלי