08-8523548
077-7756001
sales@bz-com.com
הזית 11, מושב גן הדרום

מאפייני מערכת האלחוט

כפי שראינו במאמרים הקודמים, לפרוטוקול האינטרנט ZigBee ישנם הרבה שימושים בתחומים נרחבים. הרבה עוד לפנינו ורק עכשיו אנחנו מתחילים להיחשף ליתרונות עבורנו. אחד היתרונות האסתטיים של ZigBee הוא שאין צורך לחווט את הבית בחוטים וכבלים. העלות והזמן של הקמת נקודות ושקעים, כמו גם האחזקה שלהם, הוא דאגה מיותרת. היום ניתן לחסוך את כל אלה ולנייד את כל ההתקנים ללא דאגה והגבלה. ישנם תחומים בהם מדובר ביתרון משמעותי.

בזכות שירותי 'ענן', בהם מאגרי מידע עצומים מאוכסנים על השרת ולא על גבי מחשב ספציפי, ניתן לגשת לממשק הבקרה מכול מקום. כל מחשב עם גישה לאינטרנט הינו 'שלט' או מערכת בקרה פוטנציאלית. למעשה, עידן סמארטפונים והטאבלטים מאפשר זמינות מרבית מכול מקום ובהישג יד. ניתן למדר את רמת ההרשאות למשתמשים שונים. לדוגמא, משתמש אחד יכול לראות מי אורח במלון, אחר יכול גם לראות איזה שירותים הם צרכו, משתמש שלישי בעל גישה להיסטוריה שלהם. לכל אחד הרשאות לפי הצורך. ניתן להשתמש בסיסמא להגברת האבטחה.

סוף עידן המפתחות!
למי קרה פעם שהוא שכח את המפתחות במשרד, ברכב או בזוג המכנסיים השני. ZigBee מאפשר להוסיף שבב אלקטרוני לארנק או לתיק ובכך אין צורך להסתובב עם המפתח עצמו. גם אם השבב לא ברשותכם באותו הרגע, אל חשש! תמיד אפשר להיכנס למערכת הבקרה ולפתוח מרחוק את הדלת. ניתן אפילו להגדיר שכול פתיחה של הדלת שלא באמצעות השבב, תדווח אוטומטית ליעד מוגדר מראש. זיגבי הוא פרוטוקול רשת מהמלהיבים שקיימים כרגע.

למה זיגבי יגיע רחוק?
אז אם נחזור רגע להשוואה בין ZigBee לרשתות ה'פרימיטיביות' יותר כמו ה Blue-tooth ו Wi-Fi, נראה את החיסכון הגדול באנרגיה. בעוד שתי האחרונות תמיד משמשות כתחנת ממסר ולכן צורכות יותר אנרגיה חשמלית, בפרוטוקול ZigBee ניתן להגדיר שנקודת הקצה לא תשמש ככזו, ולכן סוללה אחת יכולה להחזיק במשך שנים. ZigBee יכולה לזהות את הנקודות הכשל שברשת ולנתב את עצמה מחדש בין צמתים חלופיים. בצורה זו ניתן לזהות ולדווח אודות חיישן שנפרץ או יצא משימוש.

כיצד ZigBee מנהלת עצמה?
כל התכונות של הטכנולוגיה החדשה (ישנה) מאפשרת ניהול רשתות ותחזוקת ציוד בצורה פשוטה ובמעורבות מינימלית של המשתמש. כל שינוי בפרמטר הנמדד או חריגה מאחד הכללים, מחיל מיד רצף פעולות. הרבה יותר קל להפעיל מנגנון שלם של בקרה והתרעה באמצעות זיגבי.

כמה דוגמאות…
חיישן שמודד לחות ממוקם בעומק 20 סנטימטר. במידה ומתגלה יובש ברמה מסוימת, הוא מפעיל את מערכת ההשקיה לפרק זמן מוגדר. כמה שורות קוד של מתכנת מאפשרות להגדיר שלא להשקות בשעות החמות וכדומה. דוגמא נוספת היא דלת הבית שנפתחת בשעה בה כולם בעבודה. המערכת מסוגלת להתקשר לאנשי הקשר המוגדרים מראש עד קבלת אישור מאחד מהם. מסתבר ש ZigBee בעלת יכולת לסייע לנו בעוד ועוד תחומים.

הודעות קשורות

ראוטר
ההיסטוריה של הנתב הנייד (הראוטר)

הנתב הנייד או הראוטר כפי שהרוב מכירים אותו, משחק תפקיד חשוב בשמירה על קשר

שילוט דיגיטלי לעסק
5 סיבות העסק שלך צריך שילוט דיגיטלי

שילוט דיגיטלי תופס תשומת לב:

על פי מחקרים כ- 63% מהאנשים טענו כי שילוט דיגיטלי